گروه فنی و مهندسی آراکس الکترونیک در سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را شروع کرد. در ابتدا با نام هنر الکترونیک و با آدرس سایت ELECTRONICART.IRدر رابطه با نورپردازی و ساخت تابلو هایLED ثابت ( الفیکس ) فعالیت خود را آغاز کرد.

در این راستا با ساخت بیش از 10000 تابلو ال ای دی و بیش از 100.000 وات نورپردازی و روشنایی در مشهد و شهرستان های توابع انجام داد. که مبتکر روش های نوینی در ساخت ادوات این صنعت نوین شد .

در سال 1390 با تقاضای زیاد فلاشر برای تابلوهای تبلیغاتی جدید LED شروع به تولید فلاشر های تابلو هایLED نمودند. که فلاشر های 2 کانال تا 14 کانال در جریان ها بالا شامل اولین محصولات بودند. و با قابلیت های متفاوت از جمله فلاشر با کنترل دستی و فلاشر ریموتی و فلاشر های 220 ولت همراه بودند. و برای تابلو ال ای دی و تابلو نئون ها و نورپردازی ها مورد استفاده قرار می گرفتند.

گروه فنی و مهندسی آراکس الکترونیک با هدف گسترش فعالیت خود در بازار ایران شروع به طراحی و تولید محصولات خود کرد. کلید های رادیویی جهت کنترل و سایل برقی از راه دور و به وسیله ریموت های RF از اولین محصولات بود. که در بازار این به نام گیرنده های RF شناخته می شوند.  آراکس الکترونیک گیرنده های RF را در انواع مختلف با توجه به نیاز بازار ایران طراحی و تولید کرد. و محصولاتی با عنوان های گیرنده 2 کانال تا 12 کانال 12 ولت RF گیرنده های 1 کانال و 4 کانال 220 ولت و گیرنده های صنعتی را هم به بازار ایران ارایه نمود.

در سال 1395 برند محصولات خود را از هنر الکترونیک به آراکس الکترونیک تغییر دادند. و بیشتر فعالیت را بر رویه تکنولوژی های جدید اتوماسیون و هوشمند سازی قرار دادند.

آراکس الکترونیک در حال حاضر اولین و تنها تولید کننده انواع فلاشر های تابلو LED با جعبه مخصوص به صورت تجاری در ایران می باشد .

مسیر پیشرفت گروه فنی مهندسی آراکس الکترونیک به سوی تحقیق و توسعه در صنعت الکترونیک و طراحی سیستم های اتوماسیون و هوشمندسازی می باشد.

از این رو گروه فنی مهندسی آراکس الکترونیک در حال طراحی و تولید یک سیستم یکپارچه جهت کنترل وسایل الکتریکی و الکترونیکی می باشد. تا این سیستم را در مدل های کنترل روشنایی، اتوماسیون صنعتی، دزدگیر پیشرفته و سیستم هوشمند سازی به بازار ارائه دهند.

قابل ذکر است محصولات گروه فنی مهندسی آراکس الکترونیک در سراسر کشور بصورت عمده با آرم تجاری گروه ( آراکس الکترونیک ) پخش می شود. و مورد استفاده تابلو سازان، برق کاران ساختمان و اجرا کننده سیستم های اتوماسیون قرار می گیرد.

مدیریت : مهندس محمد ایوب زاده